Zezwolenia na transport drogowy. W jaki sposób można zarabiać na transporcie drogowym? Co to jest transport drogowy?

SplitShire / Pixabay

Większa część lokalnego transportu odbywa się tak, jak było od tysięcy lat, czyli drogami. Co to jest transport drogowy? We współczesnych realiach oznacza głównie przemieszczanie ludzi i towarów z pomocą pojazdów mechanicznych (osobowych i ciężarowych). Ta forma sprawdza się zwłaszcza na krótszych dystansach. Dłuższe trasy zostały zdominowane przez transport powietrzny lub wodny.

Co to jest transport drogowy zarobkowy i jakie są zezwolenia na transport drogowy?

Zarówno w wymiarze lokalnym, jak i międzynarodowym w przypadku transportu drogowego na rynku jest wiele firm świadczących usługi przewozowe dla osób i towarów.

W jaki sposób założyć tego typu działalność? Czy są potrzebne specjalne zezwolenia na transport drogowy? Każdy przedsiębiorca musi na początek oczywiście założyć standardową działalność gospodarczą, z uwzględnieniem odpowiednich numerów PKD. Następnie konieczne jest jeszcze pozyskanie licencji, która uprawnia do przewożenia ludzi i towarów w celach zarobkowych. Później pozostaje już tylko zakupienie służbowej floty pojazdów oraz znalezienie pierwszego klienta.