Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Zbliżająca się zima to dla właścicieli ogrodów nie lada wyzwanie. Chyba każdy z nas zastanawia się, jak zabezpieczyć wszystko co się w nim znajduje przed mrozem, wiatrem, śniegiem i deszczem. Na działanie niszczycielskich czynników atmosferycznych najbardziej narażone są oczywiście meble. Bez względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane i w jakim są wieku nie możemy ich zostawić bez jakiegokolwiek przygotowania. Sprawdź, jak przygotować ogród do zimy, aby ani jeden mebel nie ucierpiał i na wiosnę ponownie zaprezentował się jak nowy.

Wiele porad na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/ogrod-i-balkon/, my spróbujemy przedstawić to w pigułce, abyś wiedział jak należy zabrać się za przygotowanie się do zimy już. Sprawdź dlaczego materiał, z którego zostały wykonane meble ma znaczenie, jak przygotować się do mokrej, a jak do mroźnej zimy i dlaczego koniecznie nie możesz zapomnieć o zabezpieczeniu mebli.

Materiał, z którego zostały wykonane meble – to ma znaczenie

Materiał, z którego zostały wykonane meble ma kluczowe znaczenie. Inaczej należy podejść do mebli wykonanych z drewna, inaczej do mebli metalowych, a jeszcze inaczej do mebli wykonanych z tworzyw sztucznych i rattanu. Te ostatnie, ze względu na to, że są lekkie, najlepiej jest umieścić pod dachem – garaż, schowek, komórka, czy altana to odpowiednie miejsce dla tego rodzaju mebli. Meble drewniane i meble wykonane z metalu należy zabezpieczyć specjalnym impregnatem.

Mokra czy mroźna zima?

Bez względu na to, czy spodziewasz się mokrej, czy mroźnej zimy, impregnacja jest wskazana. Udając się do sklepu, należy wybrać specjalny impregnat na zimę. Jest on przystosowany do zabezpieczenia przed wysoką temperaturą oraz nadmierną wilgocią.

Dlaczego warto zabezpieczać meble?

Meble należy zabezpieczać przede wszystkim dlatego, aby zachowały estetyczny wygląd. Co więcej, zaimpregnowanym meblom trudniej jest naruszyć strukturę, dlatego nie są one również narażone na szybkie zniszczenie.