Podróż ze zwierzakami.

benega / Pixabay

Zwierzęta domowe

Duża część społeczeństwa posiada w swoich domach zwierzęta. Są to nasi przyjaciele, z którymi spędzamy większość chwil naszego życia, również towarzyszą one nam w trakcie podróży. Podróżowanie ze zwierzętami nie jest problemem, gdy posiadamy własne auto, niestety nie każdy ma ten komfort, część z nas musi podróżować z wykorzystaniem środków transportu publicznego. Oczywiście przewóz zwierząt w autobusach lub pociągach jest możliwy, jednak musimy się w odpowiedni sposób do tego przygotować. Dziś podpowiemy wam w jaki sposób najlepiej transportować nasze zwierzęta w komunikacji publicznej.

Podróż z kotem

Planując dalszą podróż z kotem powinniśmy wcześniej zaopatrzyć się w transporter dla kota. Miejscem, w którym możemy go zakupić jest sklep zoologiczny, w którym możemy znaleźć transportery w różnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki temu nasz kot będzie mógł przetrwać każdą podróż spokojnie, odpoczywając. Koty w transporterach nie są narażone na stres związany z bezpośrednim kontaktem z obcymi osobami. Mogą one spać w ciszy, co poprawi również komfort naszej podróży.

Podróż z psem

W przypadku podróży transportem publicznym z psami to niezbędne jest posiadanie kagańca. Jest to element, który poprawi komfort pozostałym osobom podróżującym jednym pojazdem wspólnie z wami. Nigdy nie wiemy czy osoby z naszego przedziału tolerują zwierzęta, założenie psu kagańca pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych kłótni i problemów. Zdarza się, że niewielkie psy nie muszą podróżować w kagańcach, jednak te większe powinny zostać w ten sposób zabezpieczone.

Podróże ze zwierzętami

Ważnym elementem potrzebnym w trakcie podróży ze zwierzętami jest posiadanie odpowiednich dokumentów mówiących o aktualnych szczepieniach naszego pupila. Zdarza się, że kierowcy autobusów lub konduktorzy w pociągach kontrolują te dokumenty. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, aby zakupić dodatkowy bilet dla naszego czworonoga. W niektórych środkach transportu przewóz zwierząt jest darmowy, jednak między innymi w pociągach w sprzedaży są specjalne bilety dla zwierząt. Przed planowaniem podróży warto pozyskać te informacje.
Podróże ze zwierzętami mogą być wyzwaniem, wszystko zależy od charakteru naszego czworonoga. Niektóry psy i koty lepiej znoszą długie podróże, inne są niespokojne i podróż z nimi jest utrudniona. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że twój pies lub kot ma problemy z przetrwaniem dalekich podróży, a nie możesz odwołać wyjazdu powinieneś skontaktować się z weterynarzem. Być może weterynarz udzieli Ci dodatkowych wskazówek w jaki sposób uspokoić twojego czworonoga lub przepisze leki uspokajające dla zwierząt, które zwiększą jego komfort w trakcie drogi. Pamiętaj również o zabraniu niezbędnych produktów takich jak woda i żywność dla zwierzaka, a także zabawki, które pozwolą Ci zająć jego czas i uwagę. W ten sposób dla wszystkich podróż ta będzie przyjemniejsza i spokojniejsza i z sukcesem dotrzecie na docelowe miejsce.