Certyfikat międzynarodowy transport drogowy. Co jest potrzebne do założenia firmy transportowej? Zezwolenie na transport drogowy rzeczy

Jak podają statystyki transport drogowy ma się wciąż dobrze i wyprzedza inne środki transportu zarówno na obszarze naszego kraju, jak i w Unii Europejskiej. Z tego powodu utrzymuje się i wciąż powstaje sporo nowych firm zajmujących się profesjonalnym przewozem towarów. Są one zobowiązane przepisami prawa, żeby posiadać zezwolenie na transport drogowy rzeczy. Jak je zdobyć?

Certyfikat międzynarodowy transport drogowy

W przypadku wszystkich podmiotów, które zawodowo zajmują się transportem drogowym i czerpią z tego profity finansowe, muszą one posiadać odpowiednie certyfikaty, żeby świadczyć przewozy międzynarodowe. Jeśli chcemy zdobyć certyfikat międzynarodowy transport drogowy, trzeba spełniać kilka warunków. Przede wszystkim przynajmniej jeden z członków zarządu musi posiadać doświadczenie minimum trzyletnie w transporcie drogowym krajowym lub co najmniej roczne w transporcie drogowym międzynarodowym. Oprócz tego niezbędny jest Certyfikat Kompetencji Zawodowych oraz zabezpieczenie finansowe na poczet floty transportowej. Osoba musi być niekarana, o dobrej reputacji.

Zezwolenie na transport drogowy rzeczy – droga do biznesu

Transport towarów to wciąż świetna szansa na rozwijający się biznes. Jeśli lubisz jeździć samochodem oraz chcesz poznawać nowych ludzi, może to opcja dla Ciebie.