Zezwolenia na transport drogowy. W jaki sposób można zarabiać na transporcie drogowym? Co to jest transport drogowy?

Większa część lokalnego transportu odbywa się tak, jak było od tysięcy lat, czyli drogami. Co to jest transport drogowy? We współczesnych realiach oznacza głównie przemieszczanie ludzi i towarów z pomocą pojazdów mechanicznych (osobowych i ciężarowych). Ta forma sprawdza się zwłaszcza na krótszych dystansach. Dłuższe trasy zostały zdominowane przez transport powietrzny lub wodny.

Co to jest transport drogowy zarobkowy i jakie są zezwolenia na transport drogowy?

Zarówno w wymiarze lokalnym, jak i międzynarodowym w przypadku transportu drogowego na rynku jest wiele firm świadczących usługi przewozowe dla osób i towarów.

W jaki sposób założyć tego typu działalność? Czy są potrzebne specjalne zezwolenia na transport drogowy? Każdy przedsiębiorca musi na początek oczywiście założyć standardową działalność gospodarczą, z uwzględnieniem odpowiednich numerów PKD. Następnie konieczne jest jeszcze pozyskanie licencji, która uprawnia do przewożenia ludzi i towarów w celach zarobkowych. Później pozostaje już tylko zakupienie służbowej floty pojazdów oraz znalezienie pierwszego klienta.