Samochody weselne

Bez wątpienia, jednym z najpiękniejszych momentów do jakich dochodzimy między dwiema kochającymi się osobami jest zawarcie związku małżeńskiego. Ślub jest oczywiście bardzo istotnym i ważnym sakramentem, który łączy dwoje ludzi. Więcej przygotowań oraz zachodu sprawia jednak przygotowanie magicznego, pięknego i niezapomnianego wesela.

O weselu słów kilka

Wesele jest wydarzeniem, do którego z reguły dochodzi po ślubie. Goście weselni zaproszeni przez parę młodą przemieszczają się wtedy do sali, w której odbędzie się całe przedsięwzięcie. W Polsce jest kilka tradycji dotyczących wesel. Pierwsza z nich rozpoczyna się, kiedy para młoda opuści bramy kościoła. Przyjęło się, że młodzież posypuje wtedy parę młodą ryżem, który ma być symbolem szczęścia. Kolejną tradycją jest samo przemieszczanie się do sali weselnej. W trakcie procesu przejazdu spod bram kościelnych do sali, uczestnicy “konwoju” weselnego często używają sygnałów dźwiękowych w swoich samochodach, a brzmiejące na około “trąbienie” jest symbolem zawarcia związku małżeńskiego. Z samą trasą powiązana jest jeszcze jedna tradycja, którą są tak zwane bramy. W bramach chodzi o to, że pierwszy samochód, a więc samochód pary młodej jest zatrzymywany przez przypadkowe osoby na drodze. Najczęściej przygotowane jest wtedy krótkie przedstawienie i winszowanie dla pary młodej, po czym małżonkowie w podzięce ofiarują osobom uczestniczącym w organizowaniu bramy jakieś podarunki, z reguły są tą placki, ciastka i wypieki weselne, a także alkohol w postaci wódki.

Samochód weselny

Nawiązując do wszystkich tradycji, warto pamiętać również o niezbędnej rzeczy, jaką jest samochód do ślubu. Takie samochody zazwyczaj są charakterystyczne, pary młode często decydują się na wynajęcie specjalnie przygotowanej do ślubu limuzyny bądź też innego komfortowego, wyjątkowego samochodu. Istnieje wiele firm i przedsiębiorstw, które zajmują się organizowaniem wypożyczania takich samochodów, a także ich przygotowywaniem. Auto do ślubu najczęściej charakteryzuje się tym, że jest przyozdobione w wiele, różnokolorowych balonów. Oprócz tego, rejestracja samochodu często zakryta jest nadrukiem, na którym widnieje napis “para młoda” bądź też napis tożsamy.

Ze ślubem i weselem w Polsce wiążę się wiele pięknych tradycji, a te wymienione wyżej to jedynie kilka z nich. Nic w tym dziwnego, gdyż miłość dwojga osób to największy skarb i owoc, który musi być pielęgnowany. Zawarcie ślubu między dwoma ludźmi to nic innego jak dożywotnie okazanie uczucia drugiej osobie. Ślub w dzisiejszych czasach jest wyrażeniem chęci do wspólnego życia, osoby zawierające ten sakrament są zdecydowane i zakochane w sobie. Podjęcie decyzji o ślubie oczywiście nie jest rzeczą prostą, wiążę się to z dziesiątkami godzin przygotowań, aczkolwiek nadal najważniejsza pozostaje sfera mentalna. Musimy być pewni, że oboje tego chcemy. Decyzja musi być podjęta wspólnie, rozsądnie, a przede wszystkim – odpowiedzialnie. W końcu wybieramy osobę, z którą chcemy żyć do grobowej deski.