Jaki rodzaj transportu jest najbardziej popularny? Transport drogowy w Polsce statystyki, a transport drogowy w Europie statystyki

Świat idzie do przodu. Rozwijają się wszystkie dziedziny życia, włącznie z transportem. Od czasów antycznych najpopularniejszą formą przewożenia ludzi i towarów był oczywiście transport drogowy. Już wówczas wykorzystywano jednak też transport wodny (np. w obrębie Basenu Morza Śródziemnego). Dzięki złotej erze przemysłu i rozwojowi nowoczesnych technologii do tych dwóch dziedzin w ostatnim stuleciu dołączył jeszcze transport powietrzny. Jak kształtują się obecnie dane? Jaki jest najpopularniejszy transport drogowy w Polsce statystyki jak prezentują dane? Czym najczęściej podróżujemy i jak przewozimy produkty?

Transport drogowy w Polsce statystyki, a transport drogowy w Europie statystyki

Jak podają dane zbierane co roku przez GUS transport drogowy jest w Polsce wciąż najpopularniejszym rodzajem transportu. Trudno się dziwić. Mamy coraz więcej dróg dobrej jakości, a ich siatka pozwala na komfortowe i szybkie dostarczanie towarów na obszarze kraju. Dopiero na drugim miejscu znajduje się transport lotniczy. A jak wygląda sytuacja, jeśli mamy na myśli transport drogowy w Europie statystyki? Czy jest podobnie, jak w Polsce? W tym przypadku równie często korzysta się z dróg na krótszych dystansach. Jest to prostsze i mniej problematyczne.