Transport drogowy dane statystyczne. Jaki środek transportu warto wybrać? Transport drogowy literatura

Polacy są coraz bardziej mobilni i coraz więcej podróżują. Wybierając się dokądś decydują się na różne środki transportu. Co mówią statystyki oraz jak widzi współczesny transport drogowy literatura? Jeśli mamy na myśli transport drogowy dane statystyczne jak się prezentują dla tego rodzaju przemieszczania ludzi i towarów?

Transport drogowy dane statystyczne

Główny Urząd Statystyczny w corocznych badaniach pokazuje, że wciąż często Polacy decydują się na korzystanie z transportu drogowego – zarówno w przypadku osób, jak i towarów. Na krótkich dystansach to rozwiązanie praktyczne i dość ekonomiczne. Na drugim miejscu znajduje się transport lotniczy, który wyprzedził dawniej powszechny środek przemieszczania się, czyli kolej.

Transport drogowy literatura – gdzie znaleźć podstawową wiedzę

Wybierając środek transportu, warto zapoznać się z dokładnymi danymi prezentowanymi w raportach, ale też poczytać o rodzajach modyfikacji i zmian technologicznych, które zachodzą w poszczególnych sektorach. Branża motoryzacyjna wciąż się rozwija, pojawiają się nowe połączenia lotnicze, a też kolej rozpoczęła ostatnio modernizację. Jak będzie się kształtował układ sił w następnych latach? Czas pokaże.