Najpopularniejsze marki samochodowe

Branża motoryzacyjna rozwija się w niesamowicie szybkim tempie, w praktycznie każdym kraju świata. Na prywatnych posesjach zaobserwować można wiele samochodów, często jedna rodzina ma w swoim posiadaniu więcej niż jeden samochód. Życie bez samochodu w dzisiejszych czasach jest praktycznie niemożliwe, dzięki temu środkowi transportu możemy przemieszczać się z jednego punktu do drugiego punktu w stosunkowo krótkim odstępie czasowym, a samochody są dostępne w każdym zakątku świata.

Samochody można podzielić na różne marki, aktualnie nie licząc marek premium, o miano najlepszej i najpopularniejszej marki wśród samochodów budżetowych, na które może pozwolić sobie większość z nas walczą trzy marki. Pierwszą z nich jest marka BMW. Jest to niemiecka marka samochodów, która powstała w roku 1916 – dokładnie był to dzień siódmy marca, a jako miejsce powstania owej marki zalicza się niemieckie miasto – Monachium. W Polsce marka BMW jest jedną ze zdecydowanie najpopularniejszych marek. Marka posiada w naszym kraju dziesiątki salonów, a ludzie z wielką chęcią wchodzą w posiadanie samochodów tej właśnie marki.

Kolejną marką, która walczy o miano najlepszej jest marka mercedes. Jako początek powstania tej marki uznaje się rok 1926, a jej założycielem był Karl Benz. Podobnie jak wyżej wymieniona marka BMW, mercedes również jest marką niemiecką. Od dłuższego czasu mercedesy uznawane są za samochody bardzo wysokiej jakości. Wyróżnia się przede wszystkim komfort jazdy, o który sama marka dba bardzo szczególnie. Jako miasto powstania tej marki, uznaje się Stuttgart. Podobnie jak samochody marki BMW, mercedes posiada również wiele salonów w Polsce, a sama merka zbiera tysiące pozytywnych opinii.

Trzecią marką samochodów, które walczą o tron jest audi. Podobnie jak wyżej wymienione marki, również jest to marka niemiecka. Udowadnia to jedynie, jak wielkie znaczenia w Niemczech ma motoryzacja. Patrząc na same marki, możemy z łatwością powiedzieć jak ogromny wpływ wywiera niemiecka jakość samochodów na kształtowanie się rynku motoryzacyjnego na całym świecie. Marka audi powstała w roku 1909, dokładnie dnia 16 lipca. Jako miejsce, w którym pojawiło się audi uznaje się niemieckie miasto Zwickau. Auta tej marki to również górna półka, jednakże często charakteryzują się ona swoją “budżetowością”. Dobre pojazdy tej marki możemy kupić po bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak więc widać, każda marka ma swoje plusy i minusy, a o każdej można rozpisać się bardzo szeroko. Prawda jest taka, że aby wybrać naszą ulubioną markę spośród wymienionych wyżej trzech, musimy spróbować każdej z nich. Jeśli wypróbujemy przynajmniej po kilka najpopularniejszych samochodów każdej z owych marek, będziemy w stanie obiektywnie spojrzeć na sprawę i ocenić, która z marek naszym subiektywnym zdaniem jest dla nas najlepsza, która jest najbardziej komfortowa, która jest najszybsza. Tylko w taki sposób będziemy w stanie odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.