Zamek w Kórniku legenda o białej damie. Najpopularniejsze zamkowe legendy

Zamki to echo przeszłości. Jedne z nich zachowały się w całkiem dobrym stanie, z kolei inne to totalna ruina. Niezależnie od tego w jakim stanie zamek znajduje się w czasach obecnych, to należy mieć na uwadze jego dawną świetność. Jeżeli dobrze by poszukać, to z każdym tego typu miejscem związana jest pośrednio lub bezpośrednio jakaś tajemnicza historia czy też legenda.

Zamek w Kórniku legenda o białej damie

Zamek w Kórniku legenda tego miejsca jest jak najbardziej typowa. Legenda o białej damie Kórnik brzmi niemal identycznie jak podobne zdarzenia w innych miejscach. Jednak jest coś w niej niezwykłego. Otóż okazuje się, że legenda z kórnika stała się pierwowzorem historii o białej damie w innych zakątkach Polski.

Zamek w Kórniku zamkowa Kórnik

Słynną białą damą ma być pewna dama, która zmarła w końcówce osiemnastego wieku i została pochowana w kaplicy na terenie zamku. Zamek w Kórniku zamkowa Kórnik to miejsce które trzeba zobaczyć. Śmiałkowie mogą pokusić się o zwiedzanie okolicy przy blasku księżyca, jednak muszą liczyć się z ryzykiem, że wówczas ich oczom ukaże się duch białej damy. Sama myśl o tym niejednej osobie wywoła ciarki na całym ciele.