Zamek w Tykocinie na sprzedaż. Co warto zobaczyć w Tykocinie?

Tykocin to niewielkie miasteczko położone w północno – wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Jak podają źródła, stałych mieszkańców jest tam około dwa tysiące, każdego roku jednak Tykocin odwiedzany jest przez sporą rzeszę turystów, których w to magiczne miejsce przyciągają z całą pewnością wspaniałe zabytki Tykocina.

zabytki Tykocina

Co warto zwiedzić planując chociażby krótki urlop w Tykocinie? Przed laty był to ośrodek miejski tętniący życiem, który w dużej mierze zamieszkiwała ludność pochodzenia żydowskiego. Pamiątką po tamtym czasie jest chociażby cmentarz żydowski czy synagoga. Przebywając w miasteczku warto także swoje kroki skierować na okazały rynek otoczony kamienicami w niskiej zabudowie.

Zamek w Tykocinie na sprzedaż

Ciekawe wrażenie robi także zespół klasztorny należący niegdyś do zakonu bernardynów. Jedną z największych atrakcji w okolicy jest odbudowany zamek. Znajduje się w nim muzeum, restauracja, a także hotel. Na zamku organizowane są między innymi wesela, imprezy sylwestrowe czy andrzejki. Zamek w Tykocinie na sprzedaż został wystawiony jakiś czas temu, potencjalny kupiec musi jednak posiadać ogromny kapitał chcąc nabyć tak okazałą budowlę.