Łęczyca zamek Boruty. Zamki króla Kazimierza – Łęczyca zamek turniej rycerski

Jak uczą się dzieci na historii już w szkole podstawowej, jednym z najbardziej znamienitych władców w historii naszego kraju był Kazimierz Wielki. To właśnie o nim mówi się, że zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną.

Łęczyca zamek Boruty

Kraj pod jego panowaniem bardzo się rozwinął, o czym świadczyć może także liczba wzniesionych przez władcę zamków. Jeden z nich został wybudowany w czternastym stuleciu w Łęczycy. Łęczyca zamek boruty to miejsce w którym regularnie, każdego roku w sierpniu odbywają się turnieje rycerskie, na które zjeżdża rycerska brać nie tylko z terenu całego kraju ale także i spoza jego granic.

Łęczyca zamek turniej rycerski

Łęczyca zamek turniej rycerski to nie lada gratka nie tylko dla pasjonatów historii. Na takim turnieju można przekonać się jak w dawnych czasach walczyli ze sobą rycerze, jak wyglądały ich codzienne stroje oraz z czego były wykonane zbroje. Łęczyca rycerze zjeżdżają się co rok by prowadzić turniej i rywalizować o miano najsprawniejszego woja. Towarzyszą im białogłowy, których głównym zadaniem jest przygotowywanie strawy i dbanie o porządek w obozowisku. Taki turniej to świetna zabawa dla całej rodziny.