Zamek Hochbergów w Wałbrzychu wagon złota Wałbrzych. Zamki przy zachodniej granicy

Najbardziej znanym regionem w naszym kraju, w którym średniowiecznych zamków jest pod dostatkiem, jest Jura Krakowsko – Częstochowska. Jednak jeżeli ktoś chce podziwiać perełki, które wzniesiono kilka wieków temu, może wybrać się także i w inne części Polski.

zamek Hochbergów w Wałbrzychu

Dobrym przykładem będzie chociażby zamek Hochbergów w Wałbrzychu. Zamek Książ to bardzo okazała rezydencja, która zachwyca o każdej porze roku. Szczególne wrażenie robi w zimowe noce – specjalne podświetlenie zamkowych murów potrafi wprowadzić zwiedzających w niesamowity nastrój. Sam zamek to centrum życia kulturalnego regionu. Odbywają się tu różnorodne spotkania z kulturą i sztuką, organizowane są wystawy tematyczne czy też koncerty. W zamkowych murach działa również muzeum.

wagon złota Wałbrzych

Jego zwiedzanie możliwe jest codziennie, z wyjątkiem najważniejszych świąt w ciągu roku. Będąc w okolicy można usłyszeć legendę pod tytułem wagon złota Wałbrzych. Niestety, pomimo prowadzonych w ostatnich latach badań, nie udało się go namierzyć. Kto wie, jaka nagroda czeka na szczęśliwca, któremu uda się odkryć, w jakim miejscu znajduje się wagon pełen złota.