Transport drogowy w Europie. Jak założyć firmę transportową o międzynarodowym zasięgu? Ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy

Jeśli chcemy przewozić ludzi lub towary w kraju lub międzynarodowo konieczne jest uzyskanie specjalnej licencji, na mocy której możemy prowadzić transport drogowy w Europie i Polsce. Ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy?

Transport drogowy w Europie – w jaki sposób uzyskać licencję?

Wcześniej aby uzyskać prawo do tego typu transportu konieczna była koncesja, obecnie przedsiębiorca musi posiadać odpowiednią licencję. Jeśli chce transportować na obszarze Unii Europejskiej, ścieżka działania nie należy do specjalnie trudnych.

Przede wszystkim, aby ją uzyskać przynajmniej jeden z osób prowadzących działalność czy należąca do spółki musi mieć co najmniej trzy lata praktyki w transporcie krajowym lub roczną praktykę w transporcie międzynarodowym.

ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy

Dodatkowo potrzebna będzie kopia Certyfikatu Kompetencji Zawodowych. Osoba nie może być karana za przestępstwa skarbowe. Oprócz tego firma starająca się o uzyskanie licencji musi mieć zagwarantowane środki na zakup pojazdów. Ile kosztuje licencja na transport drogowy międzynarodowy? Jest ona wydawana czasowo. Na okres 5 lat cena wynosi 4000 zł plus 440 zł za każdy wypis z licencji.