Mirów i Bobolice legenda – zamki Bobolice Lasecki. Zamki na Jurze

Obszar znajdujący się pomiędzy Krakowem a Częstochową to prawdziwa kopalnia diamentów dla miłośników historii, zwłaszcza tej sprzed kilku stuleci. Na Jurze znajduje się bowiem kilkanaście zamków.

zamki Bobolice Lasecki

Niektóre z nich, to zupełne ruiny – w tym wypadku turyści mogą podziwiać jedynie pozostałości murów obronnych. Inne z kolei zostały odrestaurowane i przeobrażona na przykład na hotele. W niektórych obiektach znajdują się także muzea, w których można zaczerpnąć nieco wiedzy o zamierzchłych czasach. Dwa zupełni różne obiekty to zamki Bobolice i mirów. Pierwszy z nich został odbudowany i cieszy turystów swą okazałością, drugi z roku na rok popada w coraz większą ruinę.

Mirów i Bobolice legenda

Zamek Bobolice Lasecki – to właśnie dzięki temu człowiekowi obiekt miał szansę powrócić do dawnej świetności. Mirów i Bobolice legenda związana z tymi obiektami to opowieść o dwóch braciach. Jak to zwykle bywa – braterską miłość zniszczyło uczucie do kobiety. Jeden z braci widząc swą żonę w ramionach drugiego zabił go, a żonę kazał zamurować w tunelu łączącym obie budowle. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że nocami można dojrzeć na baszcie białą postać kobiety.