Transport drogowy międzynarodowy. Czy warto podróżować transportem drogowym? Transport drogowy wady i zalety

Jak podają statystyki, zarówno w Polsce, jak i w Europie transport drogowy osób i towarów wciąż jest niezmiernie popularny i stanowi główną metodę przewozu na tych obszarach, wyprzedzając drogi powietrzne i kolejowe. Kiedy mamy na myśli transport drogowy wady i zalety jakie mogą być? Czym się wyróżnia i dlaczego wciąż jest tak powszechny?

Transport drogowy międzynarodowy i krajowy – dlaczego jest tak popularny?

To jeden z najstarszych znanych człowiekowi rodzajów przemieszczania się, a w Europie wciąż możemy zobaczyć niejedną drogę wybudowaną przez starożytnych Rzymian. Co takiego przemawia za taką opcją przemieszczania się? Przede wszystkim na krótkich dystansach jest dość komfortowa. Pozwala też na dostanie się do centrum miasta, bez konieczności szukania dodatkowych opcji dojazdu, jak jest w przypadku samolotów i dojazdów na i z lotniska. Dodatkowo wciąż pozostaje stosunkowo tanim rozwiązaniem.

transport drogowy wady i zalety

Jakie są słabe strony? Przede wszystkim problemem jest długi czas, nie mogący konkurować z przemieszczaniem się drogą powietrzną, zwłaszcza jeśli chodzi o transport drogowy międzynarodowy. Jeśli decydujemy się na transport drogowy wady i zalety są oczywiście bardzo istotne i warto je znać.