Transport drogowy historia. Jak wyglądały rzymskie drogi? Transport drogowy ciekawostki

Od zarania dziejów ludzie chcieli poznawać nowe obszary, podróżować i dokonywać odkryć. Wymuszało to tworzenie szlaków komunikacyjnych, które pozwalałyby na komfortowe przemieszczanie się. Jakie mogą być transport drogowy ciekawostki? Czy starożytni korzystali już z rozbudowanych sieci ulic?

Transport drogowy historia

Mistrzami w zakresie budowania dróg byli starożytni Rzymianie. Szacuje się, że za czasów trwania ich Imperium w Europie zbudowano ponad 70 tysięcy kilometrów dróg, które miały służyć szybkiemu przemieszczaniu się legionów, które chroniły granicy czy wybierały się na kolejne podboje, oraz kupcom, którzy rozwozili drogocenne towary pomiędzy rzymskimi prowincjami. Tak zaczynał się transport drogowy historia Europy i jej rozwoju jest z nim mocno związana.

Transport drogowy ciekawostki – sieć drogowa Rzymian

Drogi rzymskie były utwardzane, wykładane płaskimi kamieniami. Sporo z nich dotrwało do naszych czasów, głównie na obszarze: Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii i Portugalii. Dają nam świetny obraz, w jaki sposób starożytni dbali o rozwój swojego kraju.