Transport drogowy ustawa. Jak założyć działalność transportową? Transport drogowy PKD

Według najogólniejszej definicji przez transport rozumiemy przemieszczenie ludzi lub towarów drogą lądową, wodną lub powietrzną. Transport drogowy pozostaje wciąż najpopularniejszym na krótkich dystansach, zarówno w ramach jednego kraju, jak i między różnymi państwami.

Transport drogowy ustawa

W naszym kraju przepisy związane z zasadami transportu drogowego reguluje specjalna ustawa z dnia 6 września 2001. Możemy w niej znaleźć wszystkie informacje związane z obowiązkami i możliwościami firm zawodowo zajmujących się przewozem drogowym. Dodatkowo określa zakres władzy oraz praw Inspekcji Transportu Drogowego, czyli głównej jednostki rządowej, zajmującej się kontrolą tej dziedziny gospodarki. Transport Drogowy ustawa zawiera wszystko, co powinien wiedzieć przedsiębiorca, zanim postanowi otworzyć swoją firmę przewozową dla ludzi czy towarów.

Zakładanie firmy – transport drogowy PKD i certyfikaty

W momencie gdy ktoś zdecyduje się na założenie firmy transportowej, oprócz normalnej procedury zakładania działalności gospodarczej, w której trzeba wpisać transport drogowy PKD. Dodatkowo konieczne będzie zdobycie specjalnej licencji zezwalającej na transport w celach zarobkowych.
Ilość aktywnie działających firm pokazuje, że wciąż jest to jedna ze skuteczniejszych i powszechniejszych metod przewozu ludzi i towarów.