Zamek w Pieskowej Skale zwiedzanie, informacje dla turystów, adres. Mały Wawel – Pieskowa Skała

Jura Krakowsko – Częstochowska to prawdziwa kopalnia diamentów dla miłośników historii. Na jej terenie znajduje się kilkanaście zamków. Niektóre z nich popadają w ruinę, z kolei inne zapraszają turystów do swych wyremontowanych wnętrz.

zamek w Pieskowej Skale zwiedzanie

Część obiektów została także przeobrażona w hotele, a na ich terenie znajdują się lokale gastronomiczne. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zamków jest zamek w Pieskowej Skale zwiedzanie którego zostało udostępnione turystom.

Zamek pieskowa skała informacje dla turystów, adres

W swojej bryle bardzo przypomina krakowski Wawel. Zamek pieskowa skała informacje dla turystów takie jak cennik zwiedzania czy godziny otwarcia można dostępne są w punktach informacji turystycznej. Dojazd do Pieskowej Skały z Krakowa zajmuje kilkadziesiąt minut. Regularnie kursują prywatne busy. Jadąc własnym samochodem i chcąc zobaczyć zamek pieskowa skała adres wystarczy wpisać w urządzenie nawigujące. Pod zamkiem znajduje się obszerny parking. A w pobliżu można zjeść smaczny obiad. Zamek przyjazny jest dla rodzin z dziećmi. Bilety w przystępnej cenie są do nabycia bezpośrednio w kasie obiektu, która czynna jest kilka razy w tygodniu, w zależności od pory roku.